اصلی
بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه گازرسانی در شهر خلخال از توابع استان اردبیل
کد مطلب: 1953
تعداد بازدید: 444
1396-06-09


همزمان با هفته دولت بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی به 5 روستای شهر خلخال  آغاز شد .
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل : به مناسبت هفته مبارک دولت ، با افتتاح پروژه گازرسانی به 3 روستای کلار ، غفورآباد ، آغبلاغ  و آغاز عملیات اجرایی به 2 روستای ایلوانق و گاودول از توابع شهر خلخال با حضور فرماندار ، جمعی از مسئولین ادارات شهر خلخال ، معاون بهره برداری شرکت گاز استان اردبیل  و اهالی محترم  روستای آغبلاغ از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند .  
                                                                                                                                                                                                در این مراسم، مهندس ودود پناهنده معاون بهره برداری شرکت گاز استان اردبیل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر اظهار داشت : پروژه گازرسانی به این 3 روستا در قالب 10 کیلومتر شبکه گذاری و با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال  به بهره برداری رسید که بیش از 140 خانوار روستایی تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفتند .  وی افزود با افتتاح این روستاها درصد بهره مندی خانوارهای روستایی شهر خلخال  به 72 درصد رسید و همچنین آغاز عملیات گازرسانی به 2 روستای شهر خلخال در قالب 10 کیلومتر شبکه گذاری با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد ریال در ماههای آینده بیش از 80 خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
وی با بیان اینکه توسعه گازرسانی در سال های اخیر از دستاوردهای دولت تدبیر و امید می باشد خاطر نشان کرد: در حال حاضر با توجه به توسعه گازرسانی در روستاها و نقاط محروم استان، حجم قابل توجهی از نصب انشعابات در این مناطق انجام می گیرد .
مهندس فیروز بابایی فرماندار شهر خلخال ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد و گفت : در طول چهار سال گذشته حجم فعالیت های گازرسانی در استان بسیار گسترده و قابل توجه بوده و امروز ما آثار این توسعه شتابان را به وضوح در اقصی نقاط استان مشاهده می کنیم . این مقام مسئول اظهار داشت : شرکت گاز استان اردبیل با توسعه گازرسانی به مناطق محروم در راستای تحقّق بخشیدن به اهداف دولت یازدهم حرکت خوبی را در شهر خلخال انجام داده است .
فیروز بابایی در ادامه افتتاح پروژه گازرسانی به این روستاها به اهالی تبریک گفته و ابراز امیدواری کرد که همه ی مشترکین گاز طبیعی با رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه، شکرگزار این نعمت الهی باشند . وی همچنین از عملکرد خوب شرکت گاز استان اردبیل به جهت توسعه گازرسانی در این استان بویژه شهر خلخال  تشکر و قدردانی نمود .