اصلی
بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 43 پروژه گازرسانی در شهرستان مشگین شهر از توابع استان اردبیل
کد مطلب: 1954
تعداد بازدید: 438
1396-06-11

همزمان با هفته دولت بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی به 43 روستای شهرستان مشگین شهر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل : به مناسبت هفته مبارک دولت ، با افتتاح پروژه گازرسانی به 23 روستا و آغاز عملیات اجرایی به 20 روستا از توابع شهرستان مشگین شهر با حضور فرماندار ، بخشدار ، جمعی از مسئولین ادارات ، رئیس اداره گاز شهرستان مشگین شهر و اهالی محترم  روستای میزان (توابع بخش قصابه) از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند . 

در این مراسم، مهندس سردار اسماعیلی رئیس اداره گاز شهرستان مشگین شهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر اظهار داشت : پروژه گازرسانی به این 23 روستا  در قالب 109 کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز، 2 واحد ایستگاه TBS و 2 واحد ایستگاه CPS اجراء شده و بالغ بر 71 میلیارد ریال هزینه شده که بیش از 900 خانوار روستایی تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفتند .  وی افزود : با افتتاح این روستاها درصد بهره مندی خانوارهای روستایی شهرستان مشگین شهر  به 82 درصد رسید و همچنین با آغاز عملیات گازرسانی به 20 روستای شهرستان مشگین شهر در قالب 143 کیلومتر شبکه گذاری با اعتباری بالغ بر 87 میلیارد ریال در ماههای آینده بیش از 1000 خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه شبکه های توزیع گاز در سطح روستا گازدار می باشند از اهالی محترم روستا درخواست نمود قبل از انجام هرگونه حفاری به همکاران شرکت گاز شهرستان مشگین شهر اطلاع رسانی نماید و همچنین در استفاده از این نعمت خدادادی نکات ایمنی را رعایت نموده و از وسایل گازسوز استاندارد استفاده نمایند.

دکتر رحیمی زاد فرماندار شهرستان مشگین شهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر ،  هفته دولت را فرصت مغتنمی شمرد تا اقدامات ارزنده نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خامنه­ای مد ظله العالی و دولت تدبیر و امید را خدمت مردم شریف منطقه گزارش داده و اظهار داشت : تمامی دولت ها بعد از انقلاب اسلامی در جهت رفاه و معیشت مردم شریف ایران اسلامی تلاش کرده اند و به فراخور زمان این مهم با افت و خیزهایی همراه  بوده و دولت یازدهم نیز با تمامی تنگناها در حوزه های مختلف سیاست خارجی ، اقتصادی و ... کاری های بسیار خوبی انجام داده است که بایستی خدمت مردم شریف استان و منطقه گزارش داده شود.

دکتر رحیمی زاد در ادامه با اشاره به اینکه برای روشن شدن مشعل گاز در شمالی ترین نقاط کشور ، شرکت گاز هزینه های سنگینی را جهت فرآوری و انتقال این موهبت الهی به مناطق دورافتاده می نماید این مهم را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون پاک شهداء برشمرد  و ابراز امیدواری کرد که همه­ی مشترکین گاز طبیعی با رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه، شکرگزار این نعمت الهی باشند . وی همچنین از عملکرد خوب شرکت گاز استان اردبیل به جهت توسعه گازرسانی در این استان بویژه شهرستان مشگین شهر  تشکر و قدردانی نمود .