اصلی
در هشت ماهه نخست سال 96 ميزان مصرف گازطبيعي در بخشهاي صنعتي، خانگي و تجاري استان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 5.2 درصد افزايش يافته است.
کد مطلب: 1980
تعداد بازدید: 447
1396-09-27

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان اردبيل طي هشت ماه نخست سال 96 بيش از 1.59 میلیارد متر مكعب گاز طبيعي در بخش هاي مختلف خانگي، تجاري، صنعتي و ساير مراكز استان مصرف شده است و اين در حالي است كه در مدت مشابه سال 95 در حدود 1.51 میلیارد مترمكعب گاز طبيعي در بخشهاي ياد شده مصرف شده بود.

مديرعامل شركت گاز استان اردبيل با بيان اين خبر افزود؛ اين ميزان افزايش مصرف گاز در حالي ثبت شده است كه در طي 8 ماه سالجاري بيش از 14 هزار مشترك شهري و روستايي و نيز 20 واحد صنعتي به جمع مصرف كنندگان گاز طبيعي استان اضافه گرديده است.

وي در ادامه به آمار تفكيكي مصرف گاز طبيعي اشاره كرد و افزود از كل گاز دريافتي در طي اين مدت حدود 40 درصد در بخش خانگي و تجاري، 49.5 درصد در نيروگاه و 10.5 درصد توسط سي ان جي ها و ساير مشتركين صنعتي مصرف شده است.

مهندس فيروز خدائی افزود؛ شركت گاز استان هم اينك به بيش از 440 هزار مشترك خدمات رساني مي كند كه از اين ميزان 331 هزار مشترك شهري و 109 هزار مشترك روستايي مي باشند.

مديرعامل شركت گاز استان در خاتمه به آمادگي شبانه روزي كاركنان شركت گاز استان بخصوص نيروهاي امداد گاز جهت مقابله با شرايط بحراني اشاره و ابراز اميدواري كرد تا با پرداخت بموقع قبوض گاز مصرفي و مصرف بهينه از اين نعمت خدادادي در سال اقتصاد مقاومتي، تولید- اشتغال شاهد رشد روز افزون شبكه گذاري در اقصي نقاط استان باشيم.