اصلی
نشت يابي بيش از 7800 کيلومتر شبکه و 250000 عدد انشعاب گاز در سطح استان اردبيل در طي سال 1396
کد مطلب: 1981
تعداد بازدید: 406
1396-09-29

مدير عامل شرکت گاز استان اردبيل گفت : براساس برنامه ريزي تدوين شده در سال 96 بيش از 6400 کيلومتر شبکه گازدار در سطح استان ، توسط اين شرکت نشت يابي شده است.

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان اردبيل ، فيروز خدائي با اعلام اين خبر افزود : در همين راستا در سالي که گذشت با همّت واحد بازرسي فني شركت گاز استان اردبيل تعداد 200000 انشعاب گاز نيز مورد نشت يابي قرار گرفت.

مدير عامل شرکت گاز استان اردبيل با بیان اینکه : بيش از 1400 کيلومتر شبکه و 50000 انشعاب گاز نيز به منظور پايش مناطق پر تردد و پرتراكم ، خارج از برنامه زماني نشت يابي شد ، که در مجموع در استان بالغ بر 7800 کيلومتر شبکه و 250000 انشعاب توسط همکاران واحد بازرسي فني کنترل و نشت يابي گرديد و پس از ارايه گزارش تيم نشت ياب ، موارد نشتي ومخاطره آميز سريعاً اعلام شده و واحدهاي مربوطه دراسرع وقت اقدامات لازم را به منظور رفع نشتي انجام مي دهند.

وي تصريح کرد : نگهداري و مراقبت از تأسيسات گازدار بويژه تأسيسات مدفون ؛ اهميت بسزايي دارد به نحوي که کوتاهي و غفلت از آن مي تواند صدمات و خسارات فراوان و جبران ناپذير به همراه داشته باشد. در همين راستا و به جهت صيانت از تاسيسات گازدار در حال بهره برداري استان ،  پايش وضيعت بهره برداري ايستگاه هاي تقليل فشار و ميترينگ ها و ضخامت سنجي آنها طبق دستورالعمل هاي مربوطه توسط اين واحد در حال انجام بوده و تا پايان سال به اتمام خواهد رسيد.

خدائي افزود : با عنايت به اينکه پايش و کنترل منظم و دوره­اي تأسيسات شبکه و انشعاب گاز مطابق با استانداردهاي شرکت ملي گاز ايران يکي از وظايف بسيار مهم و حساس واحد بازرسي فني شرکت گاز استان اردبيل بوده و به موقع انجام مي گيرد خوشبختانه تاکنون حوادث ناشي از نشت گاز که منجر به بروز خسارات جاني و مالي باشد گزارش نشده است.

وي با تأکيد بر جدي گرفتن نشت گاز به مشترکين عزيز توصيه کرد : به منظور حصول اطمينان از عدم وجود نشت گاز ، لازم است مشترکين گاز خانگي سيستم هاي لوله کشي گاز داخلي منازل خود را حداقل 6 ماه يکبار با کف صابون نشت يابي کنند.

مدير عامل شرکت گاز استان اردبيل اظهارداشت : مشترکين واحدهاي صنعتي و تجاري نيز دقت کنند شير ورودي و ساير شيرهاي مصرف را بسته و فشار محبوس شده شبکه داخلي را به دقت اندازه گيري و بمدّت چند ساعت مورد پايش قرار دهند تا در صورت وجود افت فشار با هماهنگي شرکتهاي مجري ذيصلاح جهت بررسي و رفع نشت گاز اقدام نمايند.