اصلی
بازرسي و نشت يابي8523 کيلومتر شبکه توزيع و تغذيه طي سال 96 در استان اردبيل
کد مطلب: 2064
تعداد بازدید: 272
1397-03-09

 

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان اردبيل ، فيروز خدائي مدير عامل شركت گاز استان اردبيل با اعلام اين خبر افزود:  اين اقدام با توجه به اقليم منطقه و شرايط آب و هوايي و در جهت استفاده ايمن مشترکين از گاز طبيعي و افزايش ضريب اطمينان شبكه هاي توزيع و تغذيه شهرها و روستاهاي استان در طول سال 96 انجام شده است. 

فيروز خدائي  با بيان اينکه در سال گذشته مقدار 8523 كيلومتر شبكه و خط تغذيه و  240026 عدد انشعاب و 13676 عدد شير و حوضچه در سطح استان ، مورد بازديد و نشت يابي قرار گرفته، گفت: با انجام اقدام هاي اصلاحي بر روي خطوط لوله، تاسيسات و شيرهاي گاز، خوشبختانه با عنايت به پايش و کنترل به موقع تأسيسات شبکه و انشعاب گاز تاکنون حوادث ناشي از نشت گاز که منجر به بروز خسارات جاني و مالي شده باشد در استان مشاهده نشده است.

خدائي با اشاره به اينکه نشت يابي يکي از کارهاي مهم و حساس واحد بازرسي فني گاز اردبيل است، گفت: نگهداري و مراقبت از تأسيسات گاز به ويژه تأسيسات مدفون، اهميت بسزايي دارد به نحوي که کوتاهي و غفلت از آن مي‌تواند صدمات و خسارات فراوان و جبران‌ناپذير به همراه داشته باشد.
وي در ادامه تصريح كرد و گفت : در اين رابطه واحد بازرسي شرکت با تنظيم برنامه مدون مطابق با استانداردهاي شرکت ملي گاز ايران، کنترل منظم و دوره‌اي از تأسيسات مذکور را با بهره‌گيري از پيشرفته‌ترين دستگاه‌هاي نشت‌ياب انجام ميدهد.

اين مقام مسئول با اشاره به حجم بازرسي هاي صورت گرفته از كالاهاي گازرساني در محل كارخانجات داخلي در سال 1396 گفت : مقدار 947 كيلومتر لوله پلي اتيلن و فولادي ، بالغ بر 30000 عدد كنتور گاز خانگي و صنعتي و بيش از 11000 عدد اتصالات فولادي و همچنين 54000 عدد انواع اتصالات پلي اتيلن مورد بازرسي و كيفيت سنجي قرار گرفته و پس از نظارت بر توليد و كيفيت عملكرد آن در اختيار پروژه هاي استان قرار گرفته اند.

  92 مورد بازرسي ازپروژه هاي سطح استان و  بازرسي  از روند اجرايي630 كيلومتر تست مقاومت ونشتيخطوط شبكه و تغذيه،  توسط کارشناسان واحد بازرسي فني به منظور بررسي کيفي و فني اجراي کار در چهار چوب مشخصات و استانداردهاي قابل قبول شرکت گاز استان اردبيل انجام شده است

 همچنين مديرعامل شرکت گاز استان اردبيل افزودند:  با عنايت به اهميت صيانت از دارايي ها و تاسيسات  شرکت گاز ؛ بازرسي تخصصي و فني از تاسيسات گازرساني و حصول اطمينان از بدون نقص و عيب بودن آنها بسيار حائز اهميت است لذا كليه تاسيسات روزميني شركت گاز شامل تمامي ايستگاهها و ميترينگ ها مورد بازرسي قرار گرفته اند و عملكرد آنها مورد پايش قرار گرفته است. ضمن آنكه شناسنامه ضخامت سنجيكليه ايستگاهها در سال 96 استخراج شده است.