اصلی
برگزاری دوره آموزشی تخلیه هوا و تزریق گاز در خطوط لوله به میزبانی شرکت گاز استان اردبیل
کد مطلب: 2070
تعداد بازدید: 246
1397-03-29

به گزارش روابط عمومی ، دوره آموزشی « تخلیه هوا و تزریق گاز در خطوط لوله و شبکه‌های راه‌اندازی » به میزبانی شرکت گاز استان اردبیل و با حضور روسا و کارشناسان ایمنی شرکت‌های گاز استانی سراسر کشور در شهر سرعین برگزار شد.

فیروز خدائی در حاشیه برگزاری دوره آموزشی تخلیه هوا و تزریق گاز در خطوط لوله اظهار داشت : دوره آموزشی مذکور به مدت سه روز و با هدف ارتقاء دانش کارشناسان ایمنی پیرامون نکات مرتبط با تخلیه هوا و تزریق گاز در خطوط گازرسانی برگزار می شود. وی با اشاره به عمر تاسیسات و شبکه های گازرسانی در سطح شهرها و روستاها ، نگهداری و تعمیرات بهینه و منظم را یکی از عوامل ارتقاء سطح کیفی و کمی ارایه خدمات مستمر به مشترکین برشمرد.

وی در خصوص اهمیت تدریس این دوره آموزشی نیز خاطرنشان کرد : سطح آگاهی افراد در مورد خطرات موجود در محیط کاری با توجه به حرفه و شغل و شناخت آن و نیز چگونگی برخورد با این خطرات امری الزامی است ، از همین رو کلاس‌های ایمنی و حتی مسائلی که افراد نسبت به آن آگاهی دارند باید تکرار شده و علل حوادث بررسی شود.

خدائی اظهار داشت : خطوط لوله و شبکه‌های گازرسانی جدیدالاحداث پس از انجام کارهای اجرایی و تست‌های پوشش و هوا آماده تزریق می‌شوند که این فرایند از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است ، از همین رو باید نکات آموزشی مرتبط و نیز خطرات موجود به‌خوبی به کارشناسان ایمنی آموزش داده شود.