اصلی
برنامه ریزی مقابله با شرایط اضطراری پیچیده پس از وقوع حوادث و سوانح ضروری است
کد مطلب: 2109
تعداد بازدید: 401
1397-05-23

مانور مقابله با قطع گاز در مواقع جاری شدن سیل و رانش زمین در شهر عنبران از توابع شهرستان نمین واقع در استان اردبیل با هماهنگی امور HSE و اداره گاز شهر عنبران برگزار شد.

بابک فیضی رئیس بهداشت ، ایمنی ، محیط زیست و پدافند غیر عامل شرکت گاز استان اردبیل با اعلام این خبر ، گفت : بر اساس جدول زمانبندی مانور های مقابله با بحران این شرکت مانور مقابله با قطع گاز در مواقع جاری شدن سیل و رانش زمین؛ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل ، مانور آمادگی در مقابله با بحران جاری شدن سیل در تاسیسات گازرسانی؛ توسط ناحیه گازرسانی عنبران و امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیر عامل شرکت گاز استان اردبیل و با همکاری واحدهای امداد ، تعمیرات ، ابزار دقیق ، سازمان آتش نشانی ، پلیس 110 ، بخشداری و سازمان هلال احمر در سطح شهر عنبران برگزار شد.

فیضی رئیس امور HSE در مورد نحوه برگزاری این مانور با اشاره به اینکه سناریوی مانور قطع جریان گاز به علت وقوع سیل در شبکه شهری ؛ بعد از بارش شدید باران و پس از تماس به ۱۹۴ آغاز شد افزود : مسئول شیفت بلافاصله بعد از دریافت خبر سریعاً موضوع را به اکیپ سیار در سطح شهر گزارش داده و پس از هماهنگی با رئیس اداره گاز عنبران کلیه سازمانهای ذیربط در جریان امور قرار گرفته و اکیپ های امدادی را به محل حادثه اعزام می نمایند. در نهایت اکیپ امداد با توجه به آسیب دیدگی شبکه و وقوع آتش سوزی در اولین فرصت نسبت به قطع جریان گاز و بستن شیرهای خط ورودی و خروجی شبکه مورد نظر اقدام می نمایند.

وی با اعلام اینکه افزایش سرعت ، دقت و توان واکنش در مقابل شرایط اضطراری از اهداف اجرای این مانور می باشد افزود : با حضور موثر نیروهای انتظامی ، راهنمایی و رانندگی ، آتش نشانی و اورژانس اهداف تعریف شده مانور محقق شد.

وی همچنین ارتقائ سطح آمادگی و به نمایش گذاشتن توان عملیاتی نیروهای امداد، تعمیرات و کلیه واحد های ذی ربط اداره گاز شهرستان نمین در شرایط اضطراری و غیر مترقبه ، بررسی هماهنگی بین واحدها و عکس العمل گروه های اعزامی در مواجهه با حوادث مختلف و بررسی عملکرد امکانات ، تجهیزات ، موانع و مشکلات موجود را از دیگر اهداف برگزاری این مانور برشمرد.